Saç Ekimi İzmir

Saç ekimi İzmir, ege bölgesinin en iyi saç ekim merkezlerinin bulunduğu ildir. Saçlarını kaybeden veya yoğun bir şekilde saçları seyrelmekte olan kişiler için Fue Tekniği ile İzmir Saç Ekimi Tedavisi uygulanmaktadır. Saçların dökülmüş olduğu alana yapılan işlem sırasında yapay saç değil kişinin ense yapısından alınan doğal saç kökleri yerleştirilmektedir. Bu sayede yeni çıkan saçlar ile doğal saç görüntüsü elde edilmektedir. Saç ekimi fiyatları, komşu illere göre izmir sac ekimi merkezleri biraz daha pahalıdır.  Nedeni ise izmir saç ekimi tedavisi uygulayan doktorlar daha iyilerdir.

İzmir’de herhangi bir saç ekimi merkezine gittiğinizde önce size bir kaç test yapacaklardır. Testler yapıldıktan sonra saç ekimi sonuçları çıkar ve size en iyi tedavi yöntemi belirlenerek saç ekimi tedavisine başlarsınız. Saç ekimi sonrası  sonrasında ise doktorunuzun vereceği öneriler sonrasında çok daha iyi saçlara kavuşacaksınız.

Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

İzmir saç ekimi hizmetini almakta olan kişiler daha çok erkek hastalar olmaktadır. Kadınlara göre daha fazla talep olmakta ve 50 yaşını aşmış erkek hastalar daha fazla bu hizmeti talep etmektedir. Bu özel hizmetten 20 yaşın üzerindeki kişiler kolaylıkla yararlanabilmektedir. Hekimler tarafından ön analiz yapılarak kişinin işlem için uygun olup olmadığına karar verilmektedir.

Saç Neden Dökülür?

Kadınlarda ve erkeklerde farklı saç dökülme tipleri bulunmaktadır. Kadınlarda yaşanan saç dökülmesi, seyrelti şeklinde olurken erkeklerde yaşanan saç dökülmesi ise kellik olarak sonuçlanabilmektedir. Saç dökülmesinin çok çeşitli sebepleri olabilmektedir. Bu sebeplere bakıldığında genel olarak; tarvmatik bir durum ya da aşırı strese bağlı nedenler ortaya çıkabilmektedir. Her saç dökülmesi saç ekimi hizmetini gerektirmemektedir. Doğru bir tedavi ile dökülmenin önüne geçilebilir ve dökülen saç telleri tekrara kazanılabilir. Tüm bunlara rağmen dökülme devam ediyor ve saçlar geri gelmiyorsa saç ekimi işlemi yapılabilir.

İzmir Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İzmir Saç Ekimi hizmeti sırasında birbirinden farklı yöntemler tercih edilmektedir. Saç ekimi için en çok tercih edilen yöntemlerin başında ise Fue ve Fut tekniği ile saç ekimi gelmektedir. Fue ile Saç Ekimi: bu özel teknik ile hastanın kafa kısmında bulunan sağlıklı saç kökleri, saç kümecikleri şeklinde alınarak saçsız bölgeye kanal açılarak yerleştirilmektedir. Fut ile Saç Ekimi: bu yöntem ile yapılan saç ekimi sırasında hastanın sağlık saç köklerinin bulunduğu bölgeden deri hattı çıkarılarak saçsız bölgeye yerleştirilmektedir.
Doğal görünümlü saçlara sahip olabilmek için her iki yöntemde yaygın olarak tercih edilebilmektedir. Bu yöntemler arasından tercih, hasta kararına bağlıdır. Fue Yöntemi ile İzmir Saç ekimi hizmetinde iz kalma olasılığı bulunmazken, bazı kişilerin bünyesi ise Fut tekniği ile saç ekimine daha uygun olabilmektedir.

] }

Yorum Yok