Saç Ekimi İstanbul

Saç ekimi İstanbul denince akla gelen ilk adres durumunda şuan. Saç ekimi işlemleri genel olarak uzun süren bir işlem gibi gözükse de Saç ekimi fiyatı İstanbul için diğer illerden bir tık daha pahalıdır. Saç ekimi İstanbul en iyisi diye çok sorulmakta ancak bunu bizler değil, saç ekimi yaptıranların yorumları belirler.

Piyasanın daha doğrusu İstanbul saç ekimi denince akla ilk gelen 2 firma vardır, bunlardan biri Esteworld saç ekimi, diğeride memorial İstanbul saç ekimi firmasıdır. Bize konu üzerinden gelen mailler de en çok sorulan bir diğer soru da, İstanbul saç ekimi ne kadar sorusudur, bu sorunun cevabını da üst limiti vermek olmaz ama en ucuz saç ekimi ne kadar diye sorarsanız, ortalama 1500 ile 2000 liradan başlamaktadır.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak dökülen saçlarınızı geriye getirmek mümkün. İstanbul Saç ekimi merkezlerinin uygulamakta olduğu çeşitli teknikler bulunurken, bu teknikleri uygulamak için bazı kriterleri sağlamak gerekmektedir. Saç ekimi nasıl yapılır diye merak edenler için onun hakkında da makalemizin altında bilgi vermiş olacağız.

Uygun kriterleri yerine getirmekte olan hastalar için genel olarak fue tekniği ile saç ekimi yöntemi, yaygın olarak tercih edilmektedir. Saç ekim sonrasında da en merak edilen konu, saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar sorusudur, bunu da cevaplandırmış olalım. Saçlar ortalama 1 ay içinde çıkmış olacak, tabi ilk saç ekimi sonrasında oluşan ilk saçlar dökülecektir, sonrasında yeni saçlar saç kökünden gelecektir.

Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

İstanbul saç ekimi hizmeti, genel olarak 20 ila 65 yaş arasında kalmakta olan bireylere uygulanmaktadır. Bu özel hizmeti kadınlara oranla erkekler daha çok tercih etmektedir. Kadınlarda saç ekimi de en çok istenen durumlardan biridir. Kadınlar da saç dökülmeleri daha az belirgin olduğu için, saç ekimine olan rağbet, erkeklerde daha fazladır. Ancak bu kadınların saç ekimi yapmasına engel değildir. Kadınlar saç ekimi yapabilir mi diye soracak olursanız cevabımız tabiki evettir.

İstanbul Saç Ekimi Fiyatları

İstanbul saç ekim fiyatları firmadan firmaya değişmektedir, hatta öyle ki bu işlemler semtten semte dahi değişmektedir. Etiler ulus gibi üst sınıfın oturduğu muhitlerde rakamlar 10.000 liralardan başlarken, orta halli bir sağlık merkezinde bu işlemi kıl kökü sayısına göre ortalama 2.000 tl gibi bir fiayta yapabilirsiniz. Eski gür ve sağlıklı saçlarınıza İstanbul Saç Ekimi merkezinin kulanmış olduğu Fue Tekniği yöntemi ile sizlerde kavuşabilirsiniz. Bu özel yöntem uzun zamandır tercih edilen ve istenen sonuçlara ulaştıran popüler bir saç ekim tekniğidir. Saç ekimi nasıl yapılır diye hiç merak ettiniz mi ? genelde herkesin en çok merak ettiği konu, saç ekimi sonrasında oluşan şişliğin nasıl dindirileceğini yada nasıl bu şişlikten kaçılacağını bulmaktır. Ama şunu bilmeniz gerekiyor ki saç ekimi sonrasında kızarıklık ne zaman geçer diyorsanız, bu hemen geçmeyecek, ayrıca da bahsettiğimiz saç ekimi sonrası şişlik ortalama 1 hafta kadar sizle beraber kalacaktır. Yine her sorununuza derdinize derman olma amacıyla yazdığımız bu konuda, saç ekimi sonrası ağrılar ne kadar sürer konusuna da açıklık getirelim, Saç ekimi sonrası ağrılar ilk 1 haftası şiddetli ve yüzlerde şişlik olarak ilerlese de, ikinci haftasında daha az ağrı ve şişlik hissetmeye başlayacaksınız.

Fue Tekniğinde saç kökleri kişinin saçlarının yoğun olduğu bölgeden temin edilmekte ve saçların olmadığı bölgeye ekim yapılmaktadır. Sağlıklı saç köklerinin alınacağı bölgede yeteri kadar kök bulunmadığı durumlarda saç ekimi yapılamamaktadır. Saç ekimi nasıl yapılır video olarakta konuya eklemeyi planlıyoruz. Bizler için uzman doktorlar tarafından eklenen videoları kısa sürede sitemize ekleyeceğiz.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

İstanbul saç ekimi işlemi öncesinde belirtilen kriterlere sahip olan kişilerde öncelikle saç analizi yapılmaktadır. Yapılan analiz sonrası ense bölgesinden sağlıklı saç kökleri istenilen sayıda alınır. Saç köklerinin kaç adet alınacağına hastaların talebine göre değişkenlik göstermektedir. Daha sık saçlar için çok daha fazla saç kökü temin edilmektedir.
Tıbbi olarak greft adı verilen bu özel saç kümelerinin içerisinde toplamda 4 adet saç kökü bir arada bulunmaktadır. Bazı kümecikler 2 yada 3’lü olarak da bulunabilmektedir. Hasta ense kısmından alınmış olan saç kökleri, ekim tarihine kadar tıbbi koşullarda saklanmaktadır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İstanbul saç ekimi hizmeti ile hastadan alınan saç kökleri için ekme işlemi öncesinde saç ekilecek bölgede kanal açma işlemi gerçekleştirilir. Hastanın sahip olduğu saçlara uygun olacak şekilde ve doğru bir açı ile alınan kökler açılan kanallara yerleştirilir. Bu sayede doğal bir görüntü oluşması sağlanır 5 saatlik süren bir işlemin ardından işlem tamamlanmış olur. Sonrasında da her saç ekimi yapan vatandaşımızın sorunlarını araştırmaya başlamış olacaksınız.

Saç Ekimi İyileşme Süresi Nedir?

İstanbul saç ekimi işlemlerinin tamamlanmasının ardından hekimin önerdiği ilaç tedavisi uygulanarak; ekim yapılan saç köklerinin düşmesi beklenir. Bu süreçte ekim yapılan bölge bandajlanarak korunması sağlanır. Genel olarak 6 ila 8 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır. Bu yüzden saç ekimi ne zaman yapılmalı sorusunun cevabı, sizin bu operasyon süresince izin alabileceğiniz güne bağlıdır. İlk 15 gün evden çıkmanızı önermeyiz. Zira zaten şişikler ve ağrılar da buna engel olacaktır. Ayrıca yeni saç ekimi sonrasında yasaklar nedir bir düşünelim, benim bildiğim kadarıyla duş almayacaksınız, üstünü kapatmayacaksınız ve güneşte kalmayacaksınız yara tutmaması için. Güneşte çok kalan arkadaşların en çok sorduğu soru, saç ekimi yaraları ne zaman geçer sorusudur. Mümkün olduğunca soğukta kalın, bu sizin ağrınızı da hafifletecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul saç ekimi hizmeti, genel olarak 20 ila 65 yaş arasında kalmakta olan bireylere uygulanmaktadır.

İstanbul saç ekim fiyatları firmadan firmaya değişmektedir, hatta öyle ki bu işlemler semtten semte dahi değişmektedir. Etiler ulus gibi üst sınıfın oturduğu muhitlerde rakamlar 10.000 liralardan başlarken, orta halli bir sağlık merkezinde bu işlemi kıl kökü sayısına göre ortalama 2.000 tl gibi bir fiayta yapabilirsiniz.

Yapılan analiz sonrası ense bölgesinden sağlıklı saç kökleri istenilen sayıda alınır. Saç köklerinin kaç adet alınacağına hastaların talebine göre değişkenlik göstermektedir.

İstanbul saç ekimi hizmeti ile hastadan alınan saç kökleri için ekme işlemi öncesinde saç ekilecek bölgede kanal açma işlemi gerçekleştirilir. Hastanın sahip olduğu saçlara uygun olacak şekilde ve doğru bir açı ile alınan kökler açılan kanallara yerleştirilir. Bu sayede doğal bir görüntü oluşması sağlanır 5 saatlik süren bir işlemin ardından işlem tamamlanmış olur. Sonrasında da her saç ekimi yapan vatandaşımızın sorunlarını araştırmaya başlamış olacaksınız.

İstanbul saç ekimi işlemlerinin tamamlanmasının ardından hekimin önerdiği ilaç tedavisi uygulanarak; ekim yapılan saç köklerinin düşmesi beklenir. Bu süreçte ekim yapılan bölge bandajlanarak korunması sağlanır. Genel olarak 6 ila 8 aylık iyileşme süresi bulunmaktadır.


1 Yorum

  • Sevtap dedi ki:

    Yazınız için teşekkür ederim, çok bilgi verici bir yazı olmuş.